Jau antrus metus iš eilės mūsų gimnazija dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos jau tradiciniu tapusiame projekte „Atgal į mokyklą“. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą. Balandžio 19 d. gimnazijoje lankėsi Ieva Nurminen iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir vedė pamoką IVa ir IVb klasių mokiniams bei skaitė paskaitą gimnazijos antrokams. Pamokos metu gimnazistai pasitikrino ir praplėtė savo žinias apie ES ir NATO įkūrimą, minėtų organizacijų vertybes bei tarpusavio santykius. Įdomu tai, kad buvo pasakojama ne tik apie Lietuvos įstojimą į NATO, kuris įvyko 2004 metais, bet ir apie kitus įvykius, kaip misijas Afganistane. Taip pat Ieva Nurminen primenė apie artėjančias dvidešimtąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines bei artėjančius rinkimus į ES parlamentą. Dėkojame p. Ievai už informatyvią pamoką, kuri leido susipažinti su diplomatų pasauliu ir geriau suprasti jame vykstančius procesus.

Austėja Jančiūtė, IVb klasė

Paskaita buvo labai įdomi ir informatyvi. Dalyvaudamas šioje paskaitoje, turėjau galimybę išplėsti savo supratimą apie užsienio politiką, Lietuvos valstybės gynybą, ambasadų ir NATO veiklas. Dėkoju Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai Ievai už išsamų ir įkvepiantį pristatymą bei už galimybę išklausyti paskaitą šiomis dienomis ypač aktualiomis ir įdomiomis temomis. Lauksiu kitų paskaitų ir pristatymų!

Oskaras Gavenonis, IIb klasė